Bakay Tekstil EPD Belgeleri Yayınlandı!

tarafından gönderildi

Bakay Tekstil Temiz ve Sürdürülebilir Üretim İçin Teknoloji Geliştiriyor!

Bak-Ay Tekstil, Çorlu’daki tesislerinde son dört yıldır üzerinde çalıştığı yeni boyama teknolojisi Dye4Future’u Türkiye ve dünya tekstil sektörünün hizmetine sundu. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir boyama teknolojisi olan Dye4Future, pamuk başta olmak üzere pamuk-elastan, pamuk-keten, pamuk-viskon gibi iplik karışımlarını çok az bir su ile herhangi bir boya kaybı olmadan boyayabiliyor.

Dye4Future teknolojisi özetle;

Klasik boyamada 20 000-25 000 litre banyo miktarı gerekirken, Dye4Future teknolojisinde 420 litre banyo kullanılıyor.

Boyar madde kapalı devre usulü kullanıldığından Dye4Future teknolojisi boya kaybını engelliyor.

Klasik boyamada 9 adet bölüme ihtiyaç duyulurken, Dye4Future teknolojisi ile boyama işlemi dört kademeli tek bir süreçte tamamlanıyor.

Dye4Future, esnek ve kompakt yapısıyla 300/500 kg’lık küçük partileri bile üretme imkanı sağlıyor.

Çalışma hızı dakikada 30 m olan yeni teknoloji sadece 10kW güce ihtiyaç duyuyor.

Tekstil sektöründe boyama işlemi, çevre açısından en kirli işlemlerden biri ve tekstilin yoğun olarak üretildiği bölgelerde akarsularımızın renkli akmasının ana nedeni. Bilindiği üzere tekstilde boyama işlemi iplik ya da kumaş aşamalarında yapılırken, Dye4Future teknolojisi üretilen iplikler ile daha önce üretimi mümkün olmayan yeni fantezi kumaşların geliştirilmesine olanak tanıyor. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir boyama teknolojisi olan Dye4Future ile D4F Pamuk İpliği, D4F 95/5 Pamuk Elastan İpliği, D4F 70/30 Pamuk Keten İpliği ve D4F 50/50 Pamuk Tencel İpliği adı altında yeni kartelalar geliştiren Bak-Ay, bu ürünlerini uluslararası düzeyde bağımsız onaylanmış Çevresel Ürün Beyanı (EPD) belgelerini EPD Turkey aracılığıyla yayınlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir