Boru Sektöründe Superlit’ten Sürdürülebilirliğe Doğru Bir Adım …

tarafından gönderildi

Superlit, CTP Boru ürünü için EPD Belgesi almaya hak kazandı. S-P-01994 kayıt numarasıyla hem The International EPD System’de hem de EPD Turkey’de yayınlanan EPD belgeleri yurt içi ve yurt dışı pazarında Superlit ’nin tercih edilmesinin önünü açacaktır.

Türk sanayi sektöründe önemli bir role sahip ve KARAMANCI HOLDİNG’in ilk şirketi olan SUPERLİT 1961 yılında kurulmuştur.

Uluslararası standartlara uygun basınçlı ve basınçsız CTP (Cam Elyaf Takviyeli Polyester) boru üretimi ve satışını yapan SUPERLİT, geniş ürün yelpazesi, güvenilir kalitesi ve satış öncesi/sonrası teknik ve danışmanlık hizmetleri sayesinde dünya çapında 5 kıtada aranan bir marka haline gelmiştir. Kurulu kapasite açısından SUPERLIT, dünya çapında CTP boru sektörünün önde gelen kuruluşlarından biridir.

Cam Elyaf Takviyeli Polyester (CTP) borular, bağlantı parçaları ve manşonlar; cam elyaf ile takviye edilmiş bir polimer matristen (reçine) oluşan kompozit malzemelerdir. Reçine, kimyasal ve orta direnç sağlarken, cam elyaf takviyesi ise mekanik performans için cidar yapısına güç verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir