Cross Textiles Cross Pantalonlar için 1 EPD Belgesi Aldı.

tarafından gönderildi

Cross Textiles 1 ürününe EPD belgesi aldı. Conventional Denim 271198 Bleach Wash Jeans, Responsible Denim CRS Effect 271193 Oxy Wash Jeans ürünleri için hazırlanmış EPD belgesi S-P-01916 kayıt numarasıyla EPD Turkey ve The International EPD System sistemlerinde kaydedildi

Grubun ilk tekstil firması olan Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması 1939 yılında Adapazarı’nda kurulmuştur. Kurulduğu yıllarda erkek takım elbise üreten firma, devam eden yıllarda İstanbul’da faaliyetlerini yürütmüştür. 1970’li yıllarda konfeksiyon alanındaki teknik tecrübesi ile denim yıkamayı birleştirerek denim konfeksiyon ve yıkama alanında faaliyetlerini yürütmeye başlamıştır.

1997 yılında ise Tekstil alanında faaliyet gösteren tüm grup şirketleri “Cross Textiles” markası ile birleşmiştir ve firma Cross Textiles adı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Cross Textiles ana merkezimiz İstanbul’da yer almaktadır. Türkiye’de Çorlu ve Tokat’ta, Mısır’da ise Port Said’de olmak üzere toplam 3 adet entegre denim konfeksiyon ve yıkama tesisi bulunmaktadır.

Cross Textiles’da 8 000’den fazla çalışan ve 100 000 m2 den fazla kapalı alan ile hem kendi dünyanın en büyük denim markalarına yılda yaklaşık 20 milyon denim ürün üretilmektedir. 2019 yılı içerisinde yaklaşık 170 milyon € ciro ile Cross Textiles Türkiye’nin en çok denim ihracatı yapan firması unvanına sahip olmuştur ve denim sektöründe gerçekleştirdiği öncü uygulamalar ile sektöre liderlik etmektedir.

Cross Textiles Nordic Ecolabel çevresel etiketi ile üretim yapabilmektedir ve üretim hatları

Global Organic Textile Standard (GOTS), Recycled Claim Standard (RCS), Global Recycled

Standard (GRS) ve Organic Content Standard (OCS) sertifikalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir