Koleksiyon Sürdürülebilirlik Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor!

tarafından gönderildi

Koleksiyon Mobilya, sürdürülebilirlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz sene Elea Koltuk Modülü ile The International EPD System ve EPD Turkey’de yayına sunulan EPD belgesiyle, sürdürülebilirliğe verdiği önemi ortaya koyan Koleksiyon Mobilya, bu sene EPD Process Certification sistemini bünyesine adapte etti. Bu sistemle, üretimde olan ya da üretime geçecek ve tasarım aşamasındaki herhangi bir ürününe uluslararası seviye onaylı Çevresel Ürün Beyanı (EPD) alınmasını 2 gün gibi kısa bir sürede sağlamış oldu. Türkiye’de ilk defa yapılan ve öncü niteliğini taşıyan bu sistem İtalyan Certiquality firması tarafından doğrulandı ve EPD belgelerinin hazırlanma çalışmalarına şirket bünyesinde başlandı.

Koleksiyon Mobilya başlangıç oalrak Boccaporto Oturma Ünitesi S-P-01197, Calder Oturma Ünitesi S-P-01194 ve Suri Puf S-P-012023 ürünlerinde kurulu olan EPD Process sisteminden faydalanıp EPD belgelerini 1 hafta içinde yayına hazır hale getirdi. Böylelikle sektöründe yarıştığı Steelcase, Hermann Müller gibi dünya markalarının da önüne geçmektedir.

 

EPD Process certification, daha kısa sürede ve ekonomik bir şekilde EPD belgesi oluşturmak için oluşturulmuştur. EPD belgelerinin arka planını oluşturan Life Cycle Assesment (LCA) çalışması için veri toplanmasını kolaylaştıran ve daha geniş ürün çeşitliliğinde hızlı bir şekilde EPD belgesi oluşturmayı sağlayan EPD Process Certification, yayınlanacak her bir EPD belgesi için doğrulama gerekliliğini ortadan kaldırır.

 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yorum yazın: