Kordsa KraTos Polimer Esaslı Sentetik Fiber Donatı ürünü için EPD Belgesi aldı…

tarafından gönderildi

Kordsa , Polimer esaslı sentetik fiber donatı ürünü için EPD Belgesi almaya hak kazandı. S-P-03126 kayıt numarasıyla hem The International EPD System’de hem de EPD Turkey’de yayınlanan EPD belgeleri yurt içi ve yurt dışı pazarında Kordsa’nın tercih edilmesinin önünü açacaktır.

KraTos Macro PP, betonda yüksek yapısal dayanım gerektiren altyapı projelerinde doğrudan çelik hasır veya çelik tel uygulamalarının yerini alarak betonda kullanılabilen, yüksek performanslı ve polimer esaslı monofilament sentetik fiber donatıdır.

Lastik ve inşaat güçlendirme ile kompozit teknolojileri pazarlarının global oyuncusu Kordsa, 4.500’ü aşkın çalışanı ile Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland ve ABD olmak üzere 5 ülkede 12 üretim tesisi ile hizmet veriyor. “Yaşamı Güçlendirme” misyonu ile tüm paydaşlarına ve içinde yer aldığı toplumlara katma değeri yüksek yenilikçi güçlendirme çözümleri sunarak sürdürülebilir değer yaratmayı hedefliyor.

Kordsa bugün Dünya’da lastik güçlendirme teknolojileriyle her 3 otomobil lastiğinden 1’ini, her 3 uçak lastiğinden 2’sini güçlendiriyor. Lastik sektöründe yakıt kullanımını azaltan, yolu daha iyi kavrayan, çevre dostu ürünler geliştirirken, kompozit sektöründe araçların daha hafif olmasını, daha az yakıt ve daha düşük karbon emisyonuyla performans göstermesini sağlayan teknolojiler geliştiriyor. İnşaat sektöründe ise altyapı ve üst yapı projelerine yönelik daha dayanıklı ve daha pratik güçlendirme çözümleriyle yaşamın her alanına dokunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir