Korteks Mensucat 4 ürünü için EPD Belgesi aldı…

tarafından gönderildi

Korteks Mensucat, TAÇ Polyester Yarn (Virgin), TAÇ Reborn Yarn (from %100 Re-PES) (Post-industrial),TAÇ Reborn Yarn (from %100 Re-PET) (Post-consumer) ve TAÇ Reborn Yarn (from %50 Re-PET, %50 Re-PES) (Hybrid)ürünleri için EPD Belgesi almaya hak kazandı. S-P-04106, S-P-04107, S-P-04108, S-P-04109 kayıt numaralarıyla hem The International EPD System’de hem de EPD Turkey’de yayınlanan EPD belgeleri yurt içi ve yurt dışı pazarında Korteks Mensucat ’ın tercih edilmesinin önünü açacaktır.

KORTEKS MENSUCAT

Avrupa’nın en büyük entegre polyester iplik üretim merkezi olan Korteks olarak, sürdürülebilir bir dünya hayal ediyor ve Zorlu Holding’in “Akıllı Yaşam 2030” vizyonu doğrultusunda yenilikçi ve teknolojik gelişmelere dayalı daha iyi yarınlar sunmak için çalışıyoruz.

Polimer Geri Dönüşüm Tesisi’nde, atık plastik şişelerden elde edilen TAÇ Reborn’un hammaddesi olan RPET Chips ve üretim atığı olarak atılan diğer ipliklerden geri dönüştürülebilir bir ürün olan filament polyester ipliğini üretiyoruz.

Bu yenilikçi geri dönüşüm süreci sayesinde, süreç geleneksel üretim uygulamalarına kıyasla daha az enerji gerektirdiğinden sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sera gazı emisyonlarının azaltılmasını da katkı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir