Mitaş Kompozit Kompozit Direkler için 1 EPD Belgesi Aldı.

tarafından gönderildi

Mitaş Kompozit 1 ürününe EPD belgesi aldı. Kompozit direk ürünü için hazırlanmış EPD belgesi S-P-01917 kayıt numarasıyla EPD Turkey ve The International EPD System sistemlerinde kaydedildi

Mitaş Kompozit Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ankara’da ASO 2. Sanayi Bölgesinde bulunan  fabrikasında faaliyet göstermektedir. Mitaş Enerji tarafından 2018 yılında devreye alınan ve 2019 yılında, tasarım, üretim ve montaj konularında deneyimli kadrosu, çevre dostu teknolojileri, Ar-Ge kabiliyeti ve kalite laboratuvarları ile yenilikçi kompozit ürünler üzerinde çalışarak tüm müşterilerine hizmet vermek üzere kurulmuştur.

Üretim tesisi yüksek kaliteli ve kapasiteli bilgisayar destekli makineler ile 12 m uzunluk ve 1000 mm ebatlara kadar filament sarım yöntemi kullanmaktadır. Ayrıca sarımdan son ürüne kadar tüm destek işlemleri tesis bünyesinde bulunan CNC tezgahlar ile yapılabilmektedir. Tesis, sadece camı değil aynı zamanda karbon ve aramid gibi gelişmiş elyafları, polyester ve epoksi reçinelerle birlikte kullanabilmektedir. Tesiste ayrıca 1000×300 mm’ye kadar her türlü kesiti (I, U, L, O, vb.) Sürekli olarak üretmeyi sağlayan pultrüzyon hattı bulunmaktadır.

Mitaş Kompozit, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir