Pulver Kimya 3 ürünü için EPD Belgesi aldı…

tarafından gönderildi

Pulver Kimya , Class 1 (Standart Dayanıklı Toz Boyalar), Class 2 (Süper Dayanıklı Toz Boyalar) ve Class 3 (Hiper Dayanıklı Toz Boyalar) isimlerinde 3 ürünü için EPD Belgesi almaya hak kazandı. Sırasıyla ; S-P-04077 ila S-P-04078, S-P-04079 kayıt numaralarıyla hem The International EPD System’de hem de EPD Turkey’de yayınlanan EPD belgeleri yurt içi ve yurt dışı pazarında Pulver Kimya ‘nın tercih edilmesinin önünü açacaktır.

PULVER KİMYA

Pulver , 1988’de başlayan toz boya üretimini 1991 yılından itibaren adıyla sürdürüyor. Müşterilerin hayatına dokunmak ve renk katmak amacıyla çıkılan toz boya yolculuğunda, bugün Türkiye’nin 1 numaralı, Avrupa’nın 2 numaralı en büyük toz boya fabrikası olarak global ölçekte itibar gören Pulver markası ile faaliyetlere devam edilmektedir.

Toz boya alanında Avrupa’nın önde gelen üreticisi ve ithalatçısı olan Türkiye’deki toz boya sektöründe fark yaratılmaktadır. Global ihracat ağı sayesinde Avrupa’nın yanı sıra Rusya, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türki cumhuriyetlere kaliteli ve çevre dostu yüzey kaplama çözümleri ulaştırılıyor.

Kurulduğu tarihten günümüze kadar sektörün hacminin genişlemesinde rol oynayan Pulver , Türkiye’nin toz boya üretiminin yaklaşık %30’unu karşılıyor ve toplam üretimin %50’sini ise 40 farklı ülkeye ihraç etmekte. Pulver Türkiye’nin en fazla ihracat yapan boya üreticisi olarak yıllardır ilk sırada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir