Ravaber EPD Belgeleri Yayınlandı!

tarafından gönderildi

Ravaber yalıtım malzemeleri grubunda dört EPD belgesini EPD Turkey aracılığıyla yayınlandı.

Ravaber BIO, yüksek erime sıcaklığı sayesinde yangına karşı en üst dayanım olan A1 sınıfında yer alır. Ravaber BIO tozumaz, kaşındırmaz ve doğa dostudur. Ayrıca, zaman içerisinde bozulma, çürüme, küf tutma, korozyon ve paslanma gibi sorunlarla karşı karşıya kalınmasını engelleyerek maksimum yalıtım sağlar.

Ravaber taş yünü şilte ise; sanayi tesisleri, kazan ve merkezi ısıtma sistemlerinde, proses ekipmanları, kazan bacaları ve merkezi ısıtma sistemlerinde, çelik kapı ve konstrüksiyonlarda kullanılır. Endüstriyel alanlarda ısı, ses ve yangın yalıtımı, fırın gibi endüstriyel ekipmanlar ve yüksek sıcaklığa maruz kalan kazanlarda kullanılabilir.

Ravaber taş yünü levha; granit, mermer, alüminyum ve cam kaplamalarda ısı, ses ve yangın yalıtımı sağlar ve klima yüzeylerinde yangın yalıtımı sağlar. Astarsız taş yünü levhalar ise asansör boşluklarında, merdivenlerde, ayırma duvarlarında, komşu duvarlarda kullanılır. Isı, ses ve yangın yalıtımı sağlar.

Ravaber seramik yünü battaniye; endüstriyel fırın izolasyonlarında, kazan boru ve bacaların izolasyonunda, her türlü yüksek sıcaklık gerektiren teknik izolasyonlarda kullanılır. Ateş ve izolasyon tuğlalarına göre bünyelerine daha az ısı stokladıkları için yüksek enerji tasarrufu sağlar. Yüksek derece ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra mükemmel ses ve yangın yalıtımı yapabilmektedir.

Yaklaşık 40 ülkede 350’nin üzerinde noktada faaliyet gösteren Belçika merkezli Ravago grup bünyesinde yer alan Ravaber, geniş ürün yelpazesi ile yılda 20.000.000 m² alanın ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın güvenliğinde mineral taş yünü ihtiyacını karşılayarak yalıtım sektöründe lider konumda bulunmaktadır. 56.000 m²’si kapalı, toplam 80.000 m² alan üzerine ileri teknoloji ekipman yatırımları ile Kayseri Oorganize Sanayi Bölgesi’nde konumlanmış olan Ravaber, yıllık 120.000 ton üretim kapasitesi ile bulunduğu coğrafyanın en büyük taş yünü üreticisidir.

25 farklı çeşit mineral taş yünü ürününün yanında, ek olarak seramik yünü ve topraksız tarımda kullanılan Agro ile ürün çeşitliliğini her geçen gün geliştiren Ravaber, mevcut fabrika yatırımı içerisinde yapılandırdığı yeni üretim bandı ile 2018 yılının son çeyreğin de cam yünü üretimine başlayarak sektörde 360 derece ürün sağlayıcı olmayı başarmıştır.

Ravaber’i EPD belgeleri dolayısıyla sektöre göstermiş olduğu yenilikçi ve sürdürülebilir üretim yaklaşımından ötürü tebrik ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir