Seranit EPD Belgeleri Yenilendi!

tarafından gönderildi

Seranit, seramik karoları için 2015 yılında yayınlanmış olduğu üç EPD belgesini güncelleyerek EPD sürecini 5 yıl daha uzatmış oldu. Porselen karolar, yer karoları ve duvar karoları olmak üzere üç EPD belgesi için EPD çalışmasını güncelleyen Seranit, 2025 yılına kadar EPD belgelerini yayınlama hakkını elde etmiş oldu. EPD belgeleri aynı zamanda yapı malzemeleri EPD belgeleri için bulunan ECO Platform EPD dijital platformunda da yayınlandı. EPD belgeleri ile birlikte bu ürünler için hazırlanmış, karbon ayak izini gösteren iklim beyanlarını da güncelleyen Seranit, istikrarlı bir sürdürülebilirlik çalışması örneği gösterdi. Seranit ’i EPD belgeleri dolayısıyla sektöre göstermiş olduğu sürdürülebilir üretim yaklaşımından ötürü tebrik ediyoruz.

Seranit marka çatısı altında porselen karo ve seramik karo üretimi yapılmaktadır. Gelecek nesillere daha iyi ve temiz bir dünya bırakabilmek anlayışıyla ulusal ve uluslararası standartlara uyarak çevre dostu yönetim anlayışı çerçevesinde çevre dostu ürünler üreten Seranit, 14001 Çevre Yönetim Sistemi Sertifikasını alarak buna yönelik tüm gereklilikleri hassasiyetle uygulamakta ve üretiminde uygun hammadde kullanımı ve enerji verimliliğini ön planda tutmaktadır.

Seranit tarafından Türkiye’de İnönü Fabrikası ve Bilecek Fabrikası’nda üretilen ve hazırlanan çevresel ürün beyanı kapsamında yer alan porselen karolar temel olarak, feldspat, kil ve kaolin gibi hammaddelerden üretilmiştir, ancak silika gibi maddelerde çeşitli oranlarda içeriğinde bulunabilmektedir.

Seranit tarafından Türkiye’de İnönü Fabrikası’nda üretilen ve hazırlanan çevresel ürün beyanı kapsamında yer alan seramik yer karoları, temel olarak kil, pegmatit ve albit gibi hammaddelerden üretilmiştir, ancak feldspat, çinko gibi maddelerde çeşitli oranlarda içeriğinde bulunabilmektedir.

Seranit tarafından Türkiye’de İnönü Fabrikası’nda üretilen ve hazırlanan çevresel ürün beyanı kapsamında yer alan seramik duvar karoları, temel olarak kil, pegmatit ve silis kumu gibi hammaddelerden üretilmiştir, ancak sodyum silikat, çinko ve zirkon gibi maddelerde çeşitli oranlarda içeriğinde bulunabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir