Tekstil Sektöründe ISKO Denimden Sürdürülebilirliğe Doğru Bir Adım Daha…

tarafından gönderildi

ISKO Denim, 26623 REC Basic Denim Kumaşı ürünü için EPD Belgesi almaya hak kazandı. S-P-01984 kayıt numarasıyla hem The International EPD System’de hem de EPD Turkey’de yayınlanan EPD belgeleri yurt içi ve yurt dışı pazarında ISKO’nin tercih edilmesinin önünü açacaktır.

İSKO denim, yıllık 200 milyon metre üretim kapasitesi ile alanında dünyanın önde gelen firmalarından biridir. Ana ürünleri olan klasik denim kumaşı yanında teknolojik patentlerin de yer aldığı yenilikçi, değişken, güncel ihtiyaçlara cevap veren inovatif ürünler de İSKO’nun öncü olduğu alanlardır. 60’dam fazla ülkede hizmet veren İSKO denim 1983 yılında SANKO Tekstil İşletmelerinin bir bölümü olarak kurulmuştur.

İSKO denim, tekstil firmalarının çevresel farkındalık konusunda en önde gelen temsilcilerinden biri olarak verdiği kararların oluşturduğu etkilerin farkındadır. Sürdürülebilirlik adına İSKO denim toplam 25.000’den fazla olan ürün kataloğu için 14040/44 standartlarına göre LCA çalışması yaptırmıştır. Bunun yanında, organik ürünler ve geri dönüşümlü ürünler de kullanan ISKO denim, OEKO TEX 100 Standart, GOTS, OEP, ISO 9001 ve ISO 9002 belgelerine sahip olarak çevresel performansını ne kadar ciddiye aldığını göstermektedir.

ISKO ™ denim, inovatif teknik özelliklere sahip streç denim kumaştan, otantik denim tasarımlara kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Modern teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde, ISKO ™, yüksek performanslı denim kumaşlar sunmak için bilimsel uzmanlık ve araştırmalar uygulayarak benzersiz tekstil kavramları geliştirmektedir.

ISKO ™’nun üstün teknolojisi, en yüksek kalite standartlarını ve sorumlu yeniliğe dikkat çeken bir dizi ISKO ™ patenti sayesinde tüm gün süren konforu, hareket özgürlüğünü, dokunuşa ve hissetmeye karşı kumaşın yumuşaklığını garanti etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir